Odkrywamy sekrety miejsc i pasje ich mieszkańców

W imieniu Fundacji Mapa Pasji i pozostałych partnerów projektu pt. „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski” serdecznie zapraszamy na seminarium z cyklu „Poznaj Górala spoza Podhala. Część 5: Skarby Górali – nowoczesna oferta turystyczno-edukacyjna”, które odbędzie się 11 września br. w auli Uniwersytetu Papieskiego przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie.

O tańcach, muzyce, zwyczajach czy rękodziele małopolskich Górali spod Babiej Góry, znad Popradu czy z Orawy dowiedzieć się będzie można dzięki cyklowi 15 spotkań on-line. Najbliższa transmisja on-line już 18 czerwca.

Za nami drugie z cyklu seminariów pod wspólnym hasłem "Poznaj Górala spoza Podhala", które odbyło się w Łącku 29 lutego br. Tym razem tematem przewodnim naszych dyskusji był "Folkowy marketing, czyli promocja południowej Małopolski przez twórczość ludową i produkt regionalny". Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

W Łącku odbędzie się drugie seminarium z cyklu "Poznaj górala spoza Podhala", zatytułowane "Folkowy marketing, czyli promocja południowej Małopolski przez twórczość ludową i produkt regionalny".

W Toporzysku k. Jordanowa odbyło się we wtorek 4 lutego br. kolejne (przedostatnie już) spotkanie partnerów projektu pt. "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski" (w skrócie Skarby Górali).

Przed nami pierwsze seminarium podsumowujące efekty dotychczasowej pracy nad projektem „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski”. Oprócz gospodarzy, Górali Nadpopradzkich, w wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele Górali Babiogórskich, Łąckich, Spiskich oraz Zagórzańskich.

W Niedzicy odbyło się spotkanie partnerów projektu pt. "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski". Dyskutowaliśmy na temat bieżących spraw związanych z projektem oraz na temat upowszechnienia jego rezultatów.

Młodzież z regionu Górali Babiogórskich, Orawskich, Kliszczaków i Zagórzan odebrała nagrody za najlepsze prace dziennikarskie i fotograficzno-filmowe 29 września br. podczas Babiogórskiej Jesieni w Zawoi.

Aktualne projekty: