Konkurs na góralską pamiątkę

W ramach naszego projektu "Skarby Górali spoza Podhala" startujemy z kolejną inicjatywą. Tym razem naszym celem jest zmobilizowanie kreatywnych umysłów i zachęcenie ich do udziału w konkursie na góralską pamiątkę dla następujących grup etnograficznych: Babiogórców, Orawian, Górali Nadpopradzkich, Górali Białych i Łemków. Chcemy, aby zgłaszane projekty nawiązywały do kultury i przyrody tych terenów, ich tradycji, rzemiosła, stosowanych materiałów, wzornictwa, ale czerpały jednocześnie z wzornictwa współczesnego. Propozycje pamiątek powinny przypominać miejsce, w którym powstały.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby indywidualne, w szczególności projektanci, artyści, plastycy, rzemieślnicy i rękodzielnicy, którzy inspirują się kulturą góralską, a także studenci wyższych szkół artystycznych.

Projekty należy złożyć do 5 maja 2023 r. w wybranej formie:

  • wizualizacji elektronicznej (min. 2 grafiki w formacie pdf, tiff lub jpg) przesłanej za pośrednictwem platformy wetransfer.com na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • prototypu pamiątki dostarczonej do biura jednego z Organizatorów konkursu w godzinach jego urzędowania.