Międzynarodowe narzędzia edukacyjne

Image

Realizujemy międzynarodowe projekty edukacyjne w ramach programu Erasmus+, w ramach których współtworzymy narzędzia (portale internetowe, aplikacje internetowe i mobilne) oraz programy edukacyjne (w formie programów szkoleń i materiałów szkoleniowych, filmów edukacyjnych, kursów e-learningowych, poradników itp.) adresowane do rodziców, seniorów i ludzi młodych. Z gotowych materiałów może skorzystać każdy - zarówno trener, edukator, jak i rodzic lub senior, który chce rozwijać swoje kompetencje.

Strona internetowa projektu: http://meli4parents.eu
service16

Edukacja medialna dla rodziców

Dzięki współpracy partnerów z 6 krajów na rzecz rozwoju edukacji medialnej rodziców (podniesienia kompetencji rodziców w zakresie używania tzw. nowych mediów oraz ochrony dzieci i młodzieży przed niebezpieczeństwami z nimi związanymi) powstał program warsztatów i materiały szkoleniowe dla rodziców, edukacyjna aplikacja internetowa i poradnik nt. edukacji medialnej.

Poradnik edukacji medialnej dla rodziców

Edukacja medialna. Poradnik dla rodziców został wydany w sześciu językach: angielskim, bułgarskim, francuskim, greckim, polskim i włoskim. Jest efektem pracy międzynarodowego zespołu, a powstał, aby wspomóc rodziców w zapobieganiu i zwalczaniu zagrożeń czychających na dzieci w internecie, ale również w poznaniu możliwości, które internet im zapewnia. Poradnik jest wyjątkowym połączeniem wiedzy o świecie cyfrowym z wiedzą psychologiczną dotyczącą zachowań rodziców, dzieci i młodzieży, realizuje więc nowatorski program szerzenia wiedzy o świecie cyfrowym pośród rodziców z myślą o dziecku jako głównym beneficjencie. Został napisany tak, by każdą jego część można było czytać oddzielnie. 

Pobierz PDF
service16
Strona internetowa projektu: https://all4inclusion.eu/
All4Inclusion

All for Inclusion

W ramach projektu powstały narzędzia edukacyjne dla seniorów służące rozwijaniu ich nowych kompetencji cyfrowych i matematycznych (korzystanie w sposób bezpieczny i odpowiedzialny z internetu, mediów społecznościowych, matematyka w życiu codziennym, zarządzanie finansami domowymi, robienie zakupów przez internet, płatności on-line itp.). Można skorzystać z materiałów szkoleniowych i portalu edukacyjnego.