Międzynarodowe questowanie w Krakowie

Quest, na który najczęściej zapraszamy gości z zagranicy odwiedzających naszą fundację, tym razem został podstawą międzynarodowej gry drużynowej. Questy to najlepszy sposób na poznawanie miasta, a "Miejska Mozaika Różnorodności" nie tylko prowadzi po najpiękniejszych ulicach Krakowa, ale także niesie ważne przesłanie. Drużynową rywalizacje przeprowadziliśmy dla Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji IOM Poland.

Na quest dostępny w trzech językach wybrały się polsko-ukraińskie grupy, które rywalizowały w drużynowej grze terenowej na trasie popularnego questu Poszerzona o dodatkowe zagadki trasa stała się drogą do zrozumienia wielokulturowości Krakowa i sposobem na integrację Ukraińców i Polaków.

Uczestnicy wyruszyli spod Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, by przemierzyć Stare Miasto i Kazimierz i przekonać się, jak wielu znanych nam z kart historii mieszkańców Krakowa było przedstawicielami różnych narodowości i religii.

Wydarzenie było zrealizowane dzięki wsparciu U.S. Department of State: Bureau of Population, Refugees, and Migration. Dziękujemy!

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia na naszym profilu na Facebooku oraz na trasę questu „Miejska Mozaika Różnorodności” lub jego ukraińską ?? i angielską ?? wersję – Міська мозаїка розмаїття i Cracow - City of Diversity, które znajdziecie na stronie www.questy.org.pl i w aplikacji Questy - Wyprawy Odkrywców.